Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Chmura tagów
5 najczęstszych problemów użytkowników drukarek 0
5 najczęstszych problemów użytkowników drukarek

Jeżeli korzystasz z drukarki na co dzień, to na pewno je znasz. W przypadku, gdy dopiero oswajasz się z jej obsługą, przeczytaj, czego możesz się spodziewać. Drukarki traktowane są trochę po macoszemu. O ile dbamy o sprzęt komputerowy, to różnorodne urządzenia wielofunkcyjne kupowane są przy założeniu wydatku przyjaznego budżetowi. Efektem jest słaba wydajność oraz szybkie zużywanie się poszczególnych elementów.

1. Problemy ze sterownikami

Odpowiednie skonfigurowanie drukarki bądź urządzenia wielofunkcyjnego (zwłaszcza jeżeli oferuje łączność WiFi) może być kłopotliwe. Konieczne bywa skorzystanie z oryginalnej płyty, dołączonej do maszyny, bądź zgranie sterowników za pośrednictwem łącza internetowego.

2. Kłopotliwe… tusze

Druga sytuacja, z którą często stykają się pracownicy warszawskich serwisów to nieodbezpieczenie tuszy i tonerów z fabrycznych folii. Z taką barierą, nawet najbardziej profesjonalna drukarka nie będzie w stanie sobie poradzić.

3. Uwaga na kable od drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Decydując się na opcję urządzenie wielofunkcyjne, masz większe możliwości, związane z szerszym spektrum wyposażenia, ale jednocześnie może Cię dotknąć większa ilość usterek. Trzecią, powszechnie występującą w drukarkach jest odmowa wykonywania poleceń. Zazwyczaj brak reakcji na nie wynika z błahego powodu, jakim jest źle podłączony kabel bądź nieprzełączenie urządzenia w stan gotowości.

4. Papier bez treści

Czwarta kwestia dotyczy braku wydruku i plam pojawiających się na papierze. Pomimo że kartki są pobierane przez maszynę, nie zostają zadrukowane bądź pojawiają się na nich smugi i inne zabrudzenia, niezgodne ze zleconą treścią. Problem tkwi tutaj w braku tuszu bądź jego zaschnięciu na głowicy drukującej. Pomocne w takim przypadku mogą okazać się specjalne preparaty do czyszczenia zaschniętego atramentu.

5. Niekompatybilność z siecią

Ostatnim, często występującym problemem zgłaszanym do serwisantów w Warszawie, są trudności w skonfigurowaniu urządzenia do pacy w sieci. Może to wynikać z nieprawidłowych sterowników, które warto spróbować skonfigurować, za pomocą ustawień urządzenia.


I tak wróciliśmy do początku. Problemów może być oczywiście więcej, ale zaopatrzenie się w dobrą drukarkę pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia tych poważniejszych, z którymi znacznie trudniej sobie poradzić.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium