Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Brother DCP-J105 - tanie w eksploatacji kompaktowe urządzenie 3w1 1
Brother DCP-J105 - tanie w eksploatacji kompaktowe urządzenie 3w1

Urządzenie Wielofunkcyjne Brother DCP-J105

Możliwość jednoczesnego druku, skanowania oraz kopiowania dokumentów, to zaleta, która sprawia, że bardzo często decydujemy się na zakup wielofunkcyjnego urządzenia 3w1. Plusów tego typu rozwiązania jest wiele, a jednym z nich jest stosunkowo niska cena. W przypadku modelu DCP-J105 dochodzą jeszcze takie zalety jak ekonomiczny druk, możliwość łączności bezprzewodowej oraz intuicyjna obsługa. To wszystko sprawia, że ten „kompaktowy kombajn” jest atrakcyjnym nabytkiem zarówno dla domowego użytkownika, jak i właściciela małej firmy.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?
Kompaktowa konstrukcja Brother DCP- J105 InkBenefit zaprojektowana została w taki sposób, żeby ułatwić i uprościć użytkownikowi korzystanie z urządzenia. Czarna, wykonana z matowego tworzywa sztucznego obudowa, nie zaskakuje co prawda swoim designem, ale wygląda solidnie i estetycznie. Jednym z elementów wyróżniających DCP - J105, spośród wielu popularnych urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych na rynku, jest lokalizacja pojemników z tuszem. W modelu DCP- J105 pojemniki z tuszem zostały umieszczone w prawej części obudowy pod klapką, dzięki czemu wyciąganie i wymiana pojemników jest prosta i wygodna. Z pojemnikami z tuszem związana jest również kolejna zaleta, czyli indywidualny system zasobników (cztery wkłady drukujące — C, M, Y, K). Dzięki temu użytkownicy mogą zastąpić jeden z pojemników tylko wtedy, gdy jest to wymagane i uniknąć niepotrzebnego marnotrawstwa. Nadal można drukować w kolorze czarnym, nawet jeśli zabraknie wkładu kolorowego. Ostatnim istotnym wyróżnikiem tego modelu jest prędkość druku, która porównywalna jest w niektórych opcjach do parametrów drukarki laserowej, ale to tym za chwilę.

Szybkość druku.

Brother DCP- J105 InkBenefit daje możliwość drukowania w trzech trybach jakości: szybkim, normalnym oraz najlepszym. Oczywiście czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony zależy w dużej mierze od wyboru jednego z trybów. Producent podaje, że maksymalna szybkość może dochodzić nawet do 27 stron na minutę przy druku monochromatycznym oraz 10 stron przy druku w kolorze. W przypadku druku obrazów prędkość wydruku wynosi odpowiednio: 11 obrazów na minutę (w trybie monochromatycznym) oraz 6 obrazów na minutę (w trybie kolorowym). To są oczywiście maksymalne dostępne wartości. Teksty wykazują, że w praktyce na wydruk jednej strony tekstu w trybie normalnym musimy czekać ok. 18 sekund, co można uznać za wynik zadowalający.

Koszty eksploatacji.

Zaletą modelu są przede wszystkim stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Deklarowana wydajność pojemnika z czarnym tuszem to 2400 stron, a pozostałych, kolorowych - 1300.

Black (LC-529BK) - 2400 stron
Cyan (LC-525) - 1300 stron
Magenta (LC-525) - 1300 stron
Yellow (LC-525) -  1300 stron
Przy aktualnej cenie pojemnika kolorowego ok. 35 PLN koszt wydruku strony wychodzi niewiele ponad 1 grosz. W przypadku druku kolorowego niewiele ponad 2 grosze. Koszty użytkowania redukuje jeszcze wspomniany system pojemników, który sprawia, że możemy poszczególne pojemniki dokupywać osobno, co daje spore oszczędności.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych.
Urządzenie wyposażone jest w płaski typ skanera CIS, który skanuje w rozdzielczości 2400 × 1200 dpi. Skaner umożliwia wygodne kopiowanie oraz skanowanie dokumentów, jak również nośników oprawionych lub o nieregularnych kształtach. Skany mogą być wysyłane do pliku, wiadomości e-mail oraz obrazów. Moduł skanera działa dość szybko i skanowanie w rozdzielczości 600 pikseli / cal zajmuje mu ok. pół minuty (32 sekundy),  co jest bardzo dobrym wynikiem dla tej klasy.
W opcji kopiowanie mamy możliwość wyboru rozmiaru dokumentu. Urządzenie zapewnia również tryby konwersji formatu w obu kierunkach List ↔ A4, A4 ↔ A5, A4 ↔ 10 x 15 cm i 10 x 15 cm → list. Oczywiście dostępne jest manualny zoom 25-400%. Możemy również zmienić jakość wydruku, format oraz usunąć tło. Liczba kopii ograniczona jest do 99 sztuk.

Podsumowanie

Brother DCP - J105 InkBenefit to dobrej jakości atramentowe urządzenie wielofunkcyjne dostarczające wszystkie ważne funkcje — drukowanie, kopiowanie i skanowanie — w kompaktowej obudowie. Jego zaletami są bez wątpienia niskie koszty wydruku oraz szybkość działania. Niezaprzeczalnym plusem modelu jest również łączność bezprzewodowa, która pozwala na drukowanie z urządzeń mobilnych. Z pewnością przypadnie do  gustu użytkownikom poszukującym sprawnego, łatwego w obsłudze i taniego eksploatacji wielofunkcyjnego” kombajnu" do użytku w domu lub małym biurze.

 

PLUSY

MINUSY
  • kompaktowość
  • szybkie drukowanie
  • wysoka jakość skanowania
  • oszczędność atramentu/niski koszt eksploatacji
  • łączność bezprzewodowa
  • intuicyjna obsługa
  • brak opcji druku dwustronnego
  • długi czas wydruku w trybie najlepszym
  • przeciętna jakość wydruku kolorowych fotografii
  • stosunkowo głośna praca

Wpisy Powiązane:
Brother Innobella: Co to jest

Seria urządzeń Brother InkBenefit Plus

Brother DCP-J552DW, czyli solidność i ekonomia

 

Komentarze do wpisu (1)

8 lipca 2016

Świetny "test"

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium