Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Chmura tagów
Brother DCP-J152W - kompaktowa i oszczędna 0
Brother DCP-J152W - kompaktowa i oszczędna

Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów zostało wyposażone z szereg przydatnych funkcji. Zaletą modelu Brother DCP-J152W są bez wątpienia atrakcyjne koszty druku, a także przyzwoite prędkości drukowania dokumentów. Czy warto kupić go do użytkowania w domu lub małym biurze?

Wieczne kartridże do Brother DCP-J152W pomogą oszczędzić ponad 90% kosztów druku

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?
Niewielkich rozmiarów drukarka z opcją skanowania i kopiowania wyposażona została w moduł łączności bezprzewodowej, co znacznie rozszerza możliwości jej wykorzystania. Za pomocą DCP-J152W możemy drukować dokumenty bezpośrednio ze smartfonów oraz tabletów pracujących na podstawie systemu iOS, Android oraz Windows Phone 7. Ten model przypadnie także do gustu użytkownikom, którzy wiele ze swoich zdjęć i dokumentów przechowują w serwisach społecznościowych lub na wirtualnych dyskach. Model daje bowiem możliwość wydruku z chmury oraz skanowania do chmury z takich popularnych usług jak m.in. Google Drive, Facebook, Flickr, Dropbox czy Picasa. Urządzenie wyposażone zostało również w cztery osobne kartridże na atrament, które można wymienić oddzielnie. To znacznie obniża koszty eksploatacji, zamiast kompletu — wymienimy tylko zasobnik, który uległ wyczerpaniu. Drukarka wyposażona została w intuicyjny panel do nawigowania oraz stosunkowo duży i kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4, 5 cm. Dzięki temu obsługa urządzenia nie przysparza nam żadnych problemów.

Brother DCP-J152

Szybkość wydruku
Prędkość wydruku dokumentów jest na zadowalającym poziomie. Producent podaje w specyfikacji maksymalną prędkość na poziomie do 27ppm dla dokumentów (mono) i 10ppm dla dokumentów w kolorze w trybie szybkim, ale w praktyce trudno jest osiągnąć aż tak dobre rezultaty. W jednym z testów szybkość wydruku dokumentu tekstowego w trybie normalnym wynosiła 10.7ppm. W przypadku druku w wersji roboczej wyniosła 13.9ppm. Na dobrym poziomie jest również sama jakość wydruku, chociaż pojawiają się lekkie nierówności na krawędziach czcionki.

Nieco gorzej prezentuje się za to wydruk kolorowy, w którym już widoczne są lekko nierówne krawędzie liter i pojawia się wyraźne ziarno przy wydruku zdjęć i ilustracji. Finalnie zdjęcia czy ilustracje prezentują się przyzwoicie, chociaż nie jest to jakość, która powala na kolana. A już z pewnością nie ma sensu porównywać jej do wydruków z konkurencyjnego Canona. Również prędkość wydruku kolorowej grafiki jest na przeciętnym poziomie. Co prawda specyfikacja podaje, że urządzenie jest w stanie wydrukować do 6 obrazów na minutę, w praktyce jest to nieco mniej, bo ok. 2, 8ppm. Jeśli chcesz drukować zdjęcia w maksymalnej jakości, musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał nieco poczekać. Wydruk sześciu zdjęć 6x4in zdjęcia zajęło godzinę i 20 minut.

Koszty eksploatacji
Zaletą tego modelu są stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Wynikają one ze wspomnianych oddzielnych zasobników na tusz, które można osobno wymieniać. Poza tym producent umożliwił korzystanie z wysokowydajnych, większych pojemników, za pomocą których możemy wydrukować do 600 stron A4.

Z CISS do Brother DCP-J152W na zawsze zapomnisz o kosztach druku

Poza tym, jeśli nie zależy nam na kopiowaniu w formacie A4, możemy dodatkowo zmniejszyć koszty eksploatacji, drukując w wersji dwustronnej lub w opcji drukowania N-na-1, która pozwala na kopiowanie dwóch lub czterech stron na jednej stronie. Przy korzystaniu z pojemników XL koszt wydruku w kolorze wynosi ok. 11 gr, a w przypadku wydruku w trybie monochromatycznym 3 grosze.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Za pomocą tego modelu możemy również skanować oraz drukować dokumenty. Jakość skanowania jest na przyzwoitym poziomie, ale bardziej nadaje się do dokumentów niż dokładnej reprodukcji lub archiwizacji zdjęć. Skaner CIS o rozdzielczości 1200x2400 pomimo niezłej rozdzielczości, daje  małe zróżnicowanie kolorów. Ciemne kolory mają tendencję do łączenia się ze sobą, zwłaszcza szarości i błękity. Skany poniżej 300 dpi gubią szczegóły obrazu. Całkiem niezła jest natomiast prędkość skanowania — dokumentów A4 w 300dpi 11 sekund i 1200dpi zdjęcie ok. minuty.

Dobrze prezentuje się również “kopiarka”, z której wychodzą czytelne i dobrze odwzorowujące oryginał dokumenty. Kopia dokumentu kolorowego zajmuje ok. 30 sekund, natomiast kopia mono dokumentu wykonana została w 19 sekund.

Podsumowanie
Podobnie jak wiele tańszych drukarek atramentowych Brother, DCP-J152 nie powala na kolana, jeśli chodzi o jakość drukowania i skanowania. Plusem urządzenia jest natomiast moduł WiFi oraz integracja z rozwiązaniami mobilnymi, oraz drukiem w chmurze. Zaletą tego modelu są jednak niskie koszt wydruku, które sprawiają, że jest o urządzenie, które znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach domowych.

PLUSY

MINUSY
  • WiFi
  • drukowanie do i z chmury
  • niskie koszty eksploatacji
  • brak druku dwustronnego
  • słaby wydruk fotografii
  • słaby jakość skanu fotografii

Wpisy powiązane:

- Brother DCP-J100 - 3w1 z super wydajnymi pojemnikami

- Brother DCP-T700W - z Systemem do samodzielnego Napełniania tuszu

- Brother MFC-J5320DW - drukuje format A3

- Brother DCP-J105 - tanie w eksploatacji kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne 3w1

- Brother DCP-J552DW, czyli solidność i ekonomia

- Brother DCP-T500W - wygodna i tania w eksploatacji

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium