Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Jak zarejestrować się w Canon Pixma Cloud Link? 0
Jak zarejestrować się w Canon Pixma Cloud Link?

O usłudze Canon Pixma Cloud Link pisaliśmy już jakiś czas temu. Zdalne drukowanie stanowi ogromne udogodnienie, jednakże jak poprawnie skorzystać z usługi firmy Canon? Poprawna konfiguracja drukarki trwa kilka chwil, a wszystkie czynności wykonujemy na małym ekranie LCD. Dla wszystkich nowych posiadaczy drukarek Canona, przygotowaliśmy niniejszy poradnik prawidłowego połączenia drukarki z usługą Pixma CLoud Link.

Canon Pixma Cloud

Konfigurujemy naszą drukarkę

  1. Aby rozpocząć proces konfiguracje powinniśmy sprawdzić czy nasza drukarka została poprawnie połączona z Internetem. Jeśli tak za pośrednictwem ekranu LCD wybieramy opcję portal (Cloud).
  2. Menu portal daje nam dwie możliwości – korzystaj ze smartfona lub przewodnik integracji z urządzeniem mobilnym. Postępujemy zgodnie z instrukcjami, które wyświetlają się na ekranie LCD.
  3. Aby móc kontynuować proces rejestracji, z poziomu ekranu rejestracji użytkownika należy zaznaczyć opcję pokaż kod QR. Kod QR możemy odczytać ręcznie wpisując podany adres do wyszukiwarki internetowej lub z pomocą urządzenia mobilnego (niezbędna jest aplikacja do kodów QR).
  4. Z menu przygotowanie do rejestracji wybieramy opcję wysłania pustej wiadomości e-mail. Uwaga, aby zarejestrować inny adres e-mail, zaznaczamy opcje nie wysyłaj wiadomości. Zaznaczenie tego wariantu spowoduje wyświetlenie menu, które umożliwia nam podanie innego adresu e-mail. Wybierając przycisk kontynuuj rejestrację, zarejestrujemy wskazany przez nas adres e-mail. W sytuacji, gdy wiadomość nie dotarła do naszej skrzynki, należy sprawdzić folder „spam”. W przypadku użytkowania filtru antyspamowego należy dodać do wyjątków adres „noreply@mail.cs.c-ij.com”.
  5. Uwaga, w przypadku podania błędnego adresu e-mail istnieje możliwość korekty. W tym celu wracamy do głównych ustawień drukarki. Następnie wskazujemy opcję Konfiguracja poł. z usługą WWW oraz Konfiguracja IJ Cloud Printing Center. Wybranie ostatniej opcji pozwoli na usunięcie podanego adresu e-mail.
  6. Odebraną pustą wiadomość e-mail potwierdzamy na ekranie LCD wybierając opcję tak.
  7. Adres do przeprowadzenia rejestracji zostanie przesłany na podane konto e-mail. Przesłany link otwieramy poprzez przeglądarkę internetową, aby wypełnić niezbędne pola i zakończyć rejestrację.
  8. Aby ukończyć proces rejestracji, powinniśmy zapoznać się z oświadczeniem odnośnie ochronie prywatności oraz umowie licencyjnej. Aby potwierdzić zapoznanie się z wyżej wymienionym dokumentami wybieramy opcję zgadzam się.
  9. Jednym z ostatnich etapów pozostaje wskazanie hasła, za pomocą którego będziemy logować się do usługi Canon Inkjet Cloud Printing Center. Po wprowadzeniu i potwierdzeniu hasła, wybieramy nazwę użytkownika oraz strefę czasową.
  10. Po zakończeniu rejestracji ujrzymy menu, w którym to podajemy zarejestrowany adres e-mail oraz hasło. Wypełniamy niezbędne pola i zatwierdzamy przyciskiem zaloguj się.

Powyższe kroki mogą przestraszyć mniej wprawionych użytkowników, jednakże wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Pamiętajmy o jednej rzeczy, proces konfiguracji to nie wyścig z czasem, warto więc na spokojnie wypełnić wszystkie formularze oraz okienka.

Wpisy powiązane:

- Canon Pixma Cloud: nie potrzebujesz komputera, żeby drukować

- Google Cloud Print - Mobilne drukowanie od Googla

- Jak drukować z iPhone lub iPada

- Usługa Epson Connect - nie musisz mieć komputera pod ręką

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium