Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Epson PrecissionCore - Technologia druku następnej generacji 0
Epson PrecissionCore - Technologia druku następnej generacji

PrecisionCore to stosowana na szeroką skalę, wysoce precyzyjna technologia druku autorstwa firmy Epson. Rozwiązanie te znajdziemy zarówno w małych drukarkach domowych jak i dużych prasach drukarskich. PrecisonCore stanowi owoc połączenia zaawansowanych technologicznie materiałów, wiedzy inżynierów, mikromodułu elektromechanicznego i przede wszystkim głowicy wyposażonej w kryształ piezoelektryczny.

Precyzyjne formowanie kropelek atramentu - MicroTFP

Każda drukarka wyposażona w technologię PrecisionCore posiada głowicę wyposażoną w kryształ piezoelektryczny (TFP). Inżynierowie pracujący w Epson poszli o krok dalej udoskonalając głowicę TFP, opracowując głowicę wyposażoną w mikro chip (MicroTFP). Kryształ pod wpływem napięcia elektrycznego ugina się, dzięki czemu pompy wbudowane w głowicy mogą sprawnie funkcjonować. Technologia piezo w sposób precyzyjniejszy formuje krople atramentu niż drukarki wykorzystujące głowice termiczne. Kryształy piezo w drukarkach obsługujących system PrecisionCore odznaczają się dwukrotnie większą siłą uginania niż standardowe głowice TFP.

Technologia Precission Core

Szybkość idąca w parze z jakością

Technologia PrecisionCore pozwala na szybki wydruk, dzięki sprawnie pracującej głowicy. Każda dysza wbudowana w głowicę MicroTFP nanosi krople tuszu 50 tys. razy w ciągu jednej sekundy. Ponadto rzędy dysz wbudowanych w głowicy zwiększono z 1 do 1,33 cala, dzięki czemu skutecznie przyśpieszono pracę drukarki. Wysoką jakość wydruku zapewniają dysze, które rozmieszczono 3 razy gęściej niż w standardowych głowicach firmy Epson. Dysze odznaczają się średnicą 20 mikronów i tworzą razem punkty o średnicy 40 mikronów. Jakie korzyści zapewnia nowatorskie rozmieszczenie dysz? Przede wszystkim o wiele większą precyzję podczas drukowania liter oraz wąskich linii.

Układ Precission Core

Niezawodność i wielofunkcyjność działania

Jak już wspomnieliśmy technologia PrecisionCore polega na mocy kryształów piezoelektrycznych. Praca tego elementu nie tylko w precyzyjny sposób nanosi krople tuszu, ale pozwala również na nadzorowanie całego procesu drukowania. Technologia piezo w każdej milisekundzie sprawdza, czy tusz nanoszony jest w sposób prawidłowy. PrecisionCore ponadto umożliwi korzystanie z szerokiej gamy materiałów eksploatacyjnych. Posiadając drukarkę zgodną z omawianą technologią możemy skorzystać z kolorowych tuszy, które odznaczają się o wiele większym stężeniem barwnika oraz formuł utrwalających druk na papierze. Specjalna formuła barwnika pozwala na sprawne drukowanie zarówno na zwykłym papierze jak i błyszczącym. PrecisionCore sprawia, iż kolory mają większą głębie, a kolor czarny pozostaje niezwykle ostry.

Dalszy rozwój

PrecisionCore pozostaje jedną z największych inwestycji firmy Epson. Wyżej wymienione atuty sprawiają, iż coraz więcej użytkowników biznesowych jak i indywidualnych decyduje się na wybór drukarek opartych na omawianym rozwiązaniu. Technologia ta pozostaje ciągle rozwijana i stanowi jeden z głównych autów marki Epson.

Wpisy powiązane:

- Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką

- Epson MicroPiezo (Technologia Druku)

- Epson WorkForce Pro WF-5620DWF Wydajny biznesowy druk

- Epson WorkForce Pro WF-3620DWF - Recenzja (Test)

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium