Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Chmura tagów
HP OfficeJet 7500A - idealny do małego biura 0
HP OfficeJet 7500A - idealny do małego biura

Urządzenie 4w1, które powstało z myślą  o małych biurach. Główną zaletą ekonomicznego, bezprzewodowego modelu HP OFFICEJET 7500A jest to, że umożliwia druk w kolorze na nośnikach o formatach do A3+. Czym jeszcze nas zaskoczy?


Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
HP OFFICEJET 7500A to rozbudowane urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz możliwości drukowania, posiada również opcje skanowania oraz faksu, a także z powodzeniem służy jako kopiarka dokumentów. To, na co warto zwrócić uwagę, to z pewnością funkcje ePrint oraz AirPrint. Pod tym hasłami kryją się aplikacje umożliwiające drukowanie dokumentów z urządzeń mobilnych zarówno opartych na systemie Android, jak i tych ze stajni „zielonego jabłka”.  Funkcja ePrint umożliwia drukowanie dokumentu z każdego miejsca za pomocą złącza internetowego. Zasada jest bardzo prosta - wysyłamy dokument na unikalny adres e-mailowy drukarki i po powrocie (przy założeniu, że mieliśmy drukarkę uprzednio podłączoną do sieci) dokument będzie już na nas czekał na podajniku papieru. Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, że model daje nam możliwość drukowania w formacie A3, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla miłośników wielkich formatów lub właścicieli firm, w których często drukowane są materiały marketingowe typu biuletyny czy plakaty. Poza tym HP OfficeJet 7500A drukuje na wielu rodzajach nośników, nie ograniczając się tylko do standardowego papieru. Posiadając ten model HP, możecie drukować również na etykietach, foliach, kartach, kopertach oraz na papierze fotograficznym. Drukarka wyposażona została również w automatyczny podajnik papieru na 35 arkuszy, co znacznie usprawnia sam proces drukowania. Obsługę urządzenia i ułatwia duży kolorowy wyświetlacz, który sprawia, że drukowanie, faksowanie czy skanowanie jest łatwe i intuicyjne.

Oszczędzaj z wiecznymi kartridżami do HP Officejet 7500

Szybkość wydruku
W specyfikacji HP podaje zawrotne prędkości druku dokumentów. Maksymalna szybkość druku mono to 33 str./min., a maks. szybkość druku w kolorze 32 str./min. Oczywiście (jak to zwykle bywa) w praktyce trudno było osiągnąć takie wyniki. W teście w ustawieniu roboczym drukarka była w stanie wydrukować 10 stron w czasie około 35 sekund, co daje prędkości około 17 stron na minutę. W opcji najlepszej jakości na wydruk tych samych 10 stron drukarka potrzebowała już 6 minut i 30 sekund...Z czego wynika, że na wydruk jednej strony trzeba było czekać ponad pół minuty! Za to jakość wydruku faktycznie robi wrażenie i chyba warto być cierpliwym. 

HP Officejet 7500

Koszty eksploatacji
Drukarka nie tylko daje dobrej jakości wydruki, ale również nie drenuje zbytnio naszego portfela. A wszystko dzięki wkładom o dużej pojemności, które obniżają znacznie koszt druku w przeliczeniu na stronę. W przypadku tego modelu druk na wkładach oryginalnych to koszt wydruku:  w czerni 11,28 gr/str. A4, w kolorze 19,8 gr/str. A4. Gdy zdecydujemy się na korzystanie z zamienników koszty znacznie spadają:  do 3,37 gr/str. w przypadku druku mono, oraz 11, 98 w przypadku druku kolorowego.

Obniż do minimu koszty druku z systemem CISS do HP Officejet 7500


Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Model wyposażony jest w skaner CIS o rozdzielczości optycznej 4800 × 4800 dpi. Za jego pomocą możemy skanować do pamięci komputera, foldera sieciowego, a także do e-maila. Urządzenie skopiuje jednorazowo do 100 egzemplarzy danego dokumentu z prędkością do 33 kopii/min. mono oraz 32 kopii/ min. kopii kolorowej. W przypadku kopiowania możemy ustawić skalowanie dokumentu w zakresie 25-400%. Na koniec pozostał jeszcze faks, który w porównaniu do konkurencyjnych modeli nie jest bardzo rozbudowany. Po pierwsze możemy faksować tylko w opcji monochromatycznej. Poza tym wyposażony jest w 99 pozycji szybkiego wybierania (zazwyczaj jest ok. 200) oraz automatyczną sekretarkę.

Podsumowanie

HP OfficeJet 7500A to uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenie, które znakomicie sprawdzi się w małej firmie. Jego zaletą jest możliwość drukowania materiałów wieloformatowych, co z pewnością będzie znacznym ułatwieniem dla właścicieli małych firm, którzy od czasu do czasu potrzebują wydrukować” coś większego”. Dzięki temu modelowi będą mogli to zrobić u siebie,  a nie zlecać firmie zewnętrznej. Jakość druku oraz mnogość przydatnych funkcji (np. ePrint) sprawia, że drukarka będzie przydatnym urządzeniem w codziennej pracy biurowej.

PLUSY

MINUSY
  • druk w formacie A3
  • automatyczny podajnik
  • dobra jakość wydruków
  • WiFi
  • łatwa w obsłudze i instalacji
  • duży panel dotykowy
  • brak druku dwustronnego

Wpisy powiązane:

HP Officejet 7612 - Tania w eksploatacji drukarka A3

HP Officejet Pro 8600 Plus - Recenzja (Test)

HP Designjet GT - Seria drukarek z CISS

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium