Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
HP Officejet Pro 8600 Plus - Recenzja (Test) 0
HP Officejet Pro 8600 Plus     

Typ urządzenia: 4w1

Rozdzielczość: 4800x1200 dpi

Szybkość druku: 19 str./min.

Ilość kolorów: 4

Wyposażenie: dupleks, podajnik, Wi-Fi

Kod tuszy: HP 950, HP 951

Wprowadzenie:
HP Officejet Pro 8600 Plus
 to jeden z najbardziej zaawnsowanych modeli z ostatniej serii atramentówek od HP. To urządzenie wielofunkcyjne, które celuje w segment mikro i małych firm, jest wyposażone w moduł Wi-Fi oraz szeroki zakres funkcji, które można aktywawać z poziomu wyświetlacza bez podłączenia do komputera. W reklamach HP Officejet 8600 Plus główny akcent jest rozbiony na wielofunkcyjności urządzenia, możliwość bezprzewodowego połączenia oraz zwiększoną wydajność. Zobaczmy jak sprawy mają się w rzeczywistości

Wygląd i konstrukcja:
Tak samo jak poprzednie pokolenie drukarek, HP 8600 Plus posiada indywidualny adres mailowy za pomocą którego na urządzeniu można wywoływać wydruk z urządzeń przenośnych takich jak tablety oraz smartfony. W dolnej części obudowy drukarki są umieszczone sloty na karty pamięci: Pendrive, Memory Stick, Duo- oraz micro-DC.HP naprawde postarał się nad wyglądem tej drukarki.  Zaokrogląne krawędzie oraz minimalizm w elementach ozdobnych sprawiają, że wygląd drukarki jest nie co stonowany lecz nie pozbawiony uroku. Tak samo jak i wszystkie urządzenia all-in-one, HP 8600 jest dość kompaktowa (49x46x31 cm) oraz lekka (jedynie 12 kg) drukarką.  Urządzenie posiada 4 funkcje: drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz faks. Standardowa pamięć  wbudowana 128 MB pozwala na jednoczesne podłącznie aż 30 stanowisk do jednej drukarki. HP Officejet Pro 8600 Plus obsługuje dwustronny druk i kopiowanie.  Frontalna szuflada na papier mieści 250 kartek (jest możliwość dopozażyć drukarkę w dodatkową sufladę w celu zapewnienia ekstr-pojemności.

Przewagą HP Officejet Pro 8600 Plus jest łatwość obsługi. Jest ona na tyle intuitywna, że dosłownie każdy może używać tej drukarki. Praktycznie każda z funkcji drukarki ma przostą video-instrukcję, którą można obejrzeć na wyświetlaczu. Połączenie Wi-Fi jest dość szybkie orzaz bardzo łatwe w konfiguracji.

Za pomocą funkcji HP ePrintCenter użytkownik może pobrać na swoją drukarkę różne ustawienia, które są potrzebne do pewnych typów druku specjalistycznego. Tak samo można pobrać aplikacje pozwalające na druk: zdjęć z takich serwisów jak Snapfish, Picasa oraz Facebook; wiadomości, kolorowanek, przepisów kulinarnych, mapy, gry, origami  oraz mnóstwa innych materiałów umieszczanych w sieci (nie mówiąc o szerokim asortymencie aplikacji biznesowych).

Na dodatek HP 8600 może drukować rózne niestandardowe formaty zdjęć, na przykład takie jak zdjęcia na paszport lub dostosować rozmiar zdjęcia w taki sposób, żeby można było go wygodnie włożyć do portfela.

Szybkość druku:

Jeśli mówimi o szybkości druku pierwszej strony z HP 8600 mamy dość dziwną sytuację. Bezpośrednio po włączeniu drukarki pierwsza strona wychodzi szybciej niż po wybudzeniu drukarki z trybu stand-by. (12 oraz 15 sekund odpowiednio). Pierwsza strona w trybie roboczym wychodzi dość standardowo dla reszty drukarek atramentowych - po 7 sekundach.Officejet Pro 8600 Plus należy do grona najszybszych drukarek atramentowych. Na odmianę od innych drukarek w HP 8600 Plus szybkość druku kolorowych oraz czarno-białych wydruków niczym się nie róźnią (19 stron na minutę). Druk dwustronny zajmuje nie co więcej czasu – 7 stron na minutę. W kolei wydruk jednego zdjęcia formatu A4 trwa 84 sekundy, 10x15 drukuje się zaś w 40 sekund.

Jakość druku tekstu vs zdjęć:
Przy druku zdjęć w jakości najwyższej  krawędzie są wyraziste a odwzorowanie kolorów jest na dość wysokim poziomie. Czasem jednak zielone i niebieskie odcienie są zbyt mocne.Kartridże HP 950/951, które stosuje się w HP Officejet 8600 Plus napełnione nowymi tuszami pigmentowymi, które są bardziej odporne na wyblaknięcia oraz rozmazywanie się pod wpływem wilgoci. W związku z tym wydruki zrobione na tej drukarce są trwałe lecz przy zbliżeniu widać że krawędzie wydruków nie są idealnie równe, co też wpływa na jakość druku półcieni, która nie jest najlepsza.

Skanowanie i kopiowanie:
Moduł kopiarki jest dość bogaty w funkcje. W ustawieniach można znaleźć narzędzia do korygowania obrazu, do kopiowania dowodów osobistych, ustawiania jakości kopii oraz zmiany wymiarów. Każde z tych narzędzi jest dobrze przemyślane i łatwe w użytku.HP 8600 Plus zapewnia dwustronne skanowanie. Zeskanowane pliki mogą być przesyłane bezpośrednio na komputer, na zewnętrze nośniki pamięci, do specjalnego folderu w sieci lub na skrzynke pocztową. Podtrzymywane są formaty JPEG oraz PDF.

Czarno-biała kopia zajmuje 14 sekund, lecz na kolorową kopię schodzi  się 16 sekund, co jest dość przyzwoitą szybkością.

Zużycie energii i głośność:
W zakresie głośności HP 8600 Plus idealnie wpasowuje się w kategorie cichych drukarek. Standardem dla cichych drukarek jest 50 dB. Właśnie tyle generuje ta drukarka.HP Officejet Pro 8600 Plus spożywa 2W w trybie stand-by oraz 33W podczas druku, co jest prawie drukrotnie więcej niż w większości atramentówek (1W w stand-by oraz 19W w trakcie druku).

Koszty wydruku jednej strony:

Zestaw kartridży HP 950 do Officejet 8600 Plus to wydatek rzędu 430 zł. Jest to duża suma lecz dzięki niej można osiągność niskie koszty wydruku jednej strony. Ze względu na dużą pojemność kartridży, czarnego koloru starcza na go wydruk 2 300 stron a kolorowych na 1 500 stron. W taki sposób wydruk jednej czarno-białej strony obchodzi się użytkownikom tej drukarki w 5,6 grosza. Natomiast  1 kolorowa strona będzie kosztowałą znacznie więcej - 20 groszy.

Podsumowanie:

Przewagi :

    

Wady:

  • Bezprzewodowe urządzenie all-in-one
  • Dotykowy ekran oraz dwustronny druk we wszystkich trybach
  • Koszty druku na poziomie 5 groszy
  • Szybki druk,
  • Dostępne aplikacje na ePrintCenter
  • Czytniki kart pamięci
  • Możliwość umieszczenia dodatkowej tacy na papier
 
  • Zmniejszenie szybkości druku przy druku dwustronnym
  • Słaba jakość kolorowych wydruków oraz zdjęć
  • Wysokie koszty druku w kolorze
     

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium