Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
HP OfficeJet Pro 8740 - atramentówka szybka jak laserówka 0
HP OfficeJet Pro 8740 - atramentówka szybka jak laserówka

HP OfficeJet Pro 8740 All-in-One jest jednym z bardziej zaawansowanych atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych do użytku w małym biurze. Funkcje oraz prędkość druku oferowane w tym modelu porównywalne są do parametrów, jakie znaleźć możemy w urządzeniach laserowych. Dlaczego warto na niego postawić?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Model HP Officejet Pro 8740 oprócz opcji drukowania daje nam możliwość skanowania, kopiowania oraz faksowania dokumentów. Drukarka została wyposażona w kilka przydatnych funkcji, które przyczynią się z pewnością do poprawy komfortu i usprawnią pracę w biurze. Należą do nich przede wszystkim: opcja drukowania dwustronnego oraz jednoprzebiegowy skaner dwustronny. Trzeba przyznać, że dzięki temu ostatniemu kopie obrazów wykonywane są z imponującą (jak na urządzenia tego typu) szybkością. W modelu zastosowano również technologię transportu papieru zbliżoną do tych wykorzystywanych w drukarce laserowej. Zapewnia ona szybsze przesuwanie się papieru pod głowicą drukującą, co wymiernie przekłada się na szybkość druku. Na koniec warto wspomnieć, że oprócz standardowych podajników na papier drukarka posiada również odgórny podajnik automatyczny mieszczący do 50 arkuszy.
Produkt HP, jak przystało na drukarki tej klasy, wyposażony jest oczywiście w łączność bezprzewodową. Jeśli drukarka jest podłączona do sieci, korzystając z jednej sieci Ethernet lub Wi-Fi, można na niej drukować dokumenty z chmury. Drukować bezprzewodowo z tabletów oraz telefonów można również bez połączenia z siecią firmową. Model obsługuje bowiem technologię NFC, dzięki której połączenie następuje po zbliżeniu urządzenia mobilnego do drukarki.

Sprawdź ile możesz oszczędzić z Wiecznymi Kartridżami do drukarek HP

Szybkości drukowania
Parametry podane przez producenta naprawdę robią wrażenie. Model HP OfficeJet Pro 8740 według specyfikacji jest w stanie wydrukować nawet do 24 str./min w trybie normalnym (wliczając czas na rozruch przed wydrukowaniem pierwszej strony) i aż do 35 stron na minutę w trybie roboczym (bez czasu rozruchu). Imponująca jest również prędkość druku kolorowego, która w trybie normalnym dochodzi do 20 stron na minute a w roboczym nawet do 36 stron na minutę.

HP OfficeJet Pro 8740

Koszty eksploatacji
Jak zapewnia producent, model charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz oszczędnością druku, którego koszt jest nawet o 50% niższy od porównywalnych drukarek laserowych. W drukarce możemy umieszczać wydajne, oryginalne wkłady XL, które pozwalają na wydruk nawet do trzech razy więcej stron. Na przykład w przypadku wkładu czarnego HP OfficeJet 957XL wydajność wynosi ok. 3000 stron, co przy średniej cenie tuszu czarnego wynoszącej 183 PLN daje około 6 groszy za stronę.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Urządzenie daje również możliwość wykonywania wysokiej jakości skanów oraz kopii dokumentów. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem dokumentów zrobimy kopie obrazów o rozdzielczości do 1200 dpi. Zeskanowane pliki możemy zapisywać w wielu formatach (takich jak: bitmapa, JPEG, PDF, PNG i inne), jak również bezpośrednio wysyłać do poczty elektronicznej. Skanujemy dokument dość szybko. Skan czarno — biały do 200dpi możemy otrzymać już po 3 sekundach (wg specyfikacji) natomiast kolorowy o takiej samej rozdzielczości po 13 sekundach. Równie szybko działa kopiarka, za pomocą której w trybie roboczym jesteśmy w stanie uzyskać do 37 kopii/min w trybie monochromatycznym i tyle samo w kolorowym. Za pośrednictwem HP 8740 wysyłamy również faksy czarno — białe oraz kolorowe z prędkością 4 sekund na stronę.

Wydawaj nie cały grosz za wydruk 1 strony do CISS do drukarek HP

Podsumowanie
HP OfficeJet Pro 8740 All-in-One oferuje połączenie wysokiej wydajności, dobrej obsługi papieru i wysokiej jakości druku. Zaletą tego modelu jest bez wątpienia szybkość wydruku oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji, biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Takie funkcje jak automatyczny podajnik papieru czy możliwość drukowania z tabletów i smartfonów za pomocą technologii zbliżeniowej podnoszą komfort i ułatwiają pracę. Model zapewnia lepszą jakość grafiki niż większość konkurencyjnych MFC, druk szybszy niż na niejednej drukarce laserowej oraz jakość tekstu lepszą niż na większości drukarek atramentowych. A to sprawia, że jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla małego biura.

PLUSY

MINUSY
  • automatyczny druk dwustronny
  • technologia NFC
  • szybkość i jakość druku
  • alternatywne wkłady wymienne XL
  • WiFi
  • tekst wydrukowany oryginalnym tuszem może się rozmazać pod wpływem wilgoci
  • niskie koszty druku, tylko przy wkładach XL

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium