Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
Technologia HP PageWide – co należy o niej wiedzieć? 1
Technologia HP PageWide – co należy o niej wiedzieć?

Technologia HP PageWide łączy w sobie bezkonkurencyjną prędkość druku z najwyższą jakością drukowania. W większości przypadków szybkie drukowanie wiązało się z gorszą jakością. Z kolei szybki wydruk gwarantował gorszą jakość. W końcu na dobre rzeczy zawsze oczekujemy najdłużej. Firma HP postanowiła zerwać z powyższymi zależnościami i wprowadzić nowatorskie rozwiązanie w sposobie druku. Blisko dziesięć lat temu HP zainwestowało w technologię skalowania druku (SPT). Poprzez SPT należy rozumieć technologie głowic drukujących, atramenty, a także metody produkcji układów scalonych. SPT znacznie przyśpieszyło rozwój różnorodnych rozwiązań w dziedzinie drukowania oraz przyczyniło się do wprowadzenia głowic drukujących o skalowanych rozmiarach, cechach i parametrach. HP PageWide to najnowsze dziecko amerykańskiego giganta z branży drukarskiej oparte w całości na SPT.

Głowica HP PageWide Oraz Głowica tradycyjna

Doskonała jakość i błyskawiczna szybkość druku

W drukarkach HP PageWide papier jest przesuwany pod nieruchomą głowicą dostosowaną do szerokości bieżącego arkusza. PageWide w całości wyeliminował problem słabej jakości wydruku przy szybkim drukowaniu. Obecnie nowatorską technologię HP można znaleźć w takich urządzeniach jak: prasy cyfrowe HP PageWind Web, drukarkach HP PageWide Pro i Enterprise dla firm oraz drukarkach wielkoformatowych HP PageWide. Co więcej HP zapowiada wdrożenie rewolucyjnej technologii w druku 3D.

Stopniowy rozwój technologii

W roku 2006 technologia HP PageWide po raz pierwszy została zastosowana z dwukolorową głowicą drukująca o szerokości 108mm w urządzeniach HP CM8060. Głowica posiadała dwa niezależne od siebie źródła atramentu oraz dwie kolumny po 5280 dysz. Dwa lata później na rynek została wprowadzona seria kolorowych pras HP T300 Web z liczbą 140 głowic o szerokości 108mm, pracujących w trybie dwustronnym. Głowice zadrukowywały obszar o szerokości 762mm z prędkością do 122m w ciągu minuty. Obecny model T400 Web wyposażono w 200 głowic dwustronnych, które pokrywają tuszem powierzchnię o szerokości 1060,4mm z prędkością 244m na minutę. HP w roku 2016 wypuściła na rynek serię T1100S posiadającą 260 głowic pozwalających na pokrycie obszaru o szerokości 2,8m z prędkością 182,9 w czasie 60 sekund. Wprowadzenie technologii HP PageWide pozwoliło na zadrukowanie ponad 180mld stron od roku 2008.

Wydajność Technologii PageWide

Ogromna precyzja i niezawodność

W drukarkach korzystających z technologii HP PageWide dysze uwalniają krople w odpowiednim momencie nadając jej właściwą wagę, prędkość oraz kierunek. Niezawodność urządzenia podczas drukowania gwarantuje kaseta serwisowa sprawdzająca każdą dyszę i określa czy pracuje prawidłowo. Ponadto w kasecie serwisowej dysze systematycznie pozostają czyszczone, wycierane i przywracane do prawidłowego działania. W sytuacji, gdy dyszy nie można natychmiastowo przywrócić do działania stosowane są metody aktywne i pasywne. Nasycone barwy, głęboka czerń oraz żywe kolory zapewnia atrament pigmentowy specjalnie zaprojektowany z myślą o technologii HP PageWide. Tusz oprócz głębokich odcieni pozostaje niezwykle trwały, odporny na wodę, flamastry, rozmazywanie czy blaknięcie. Drukarki oparte na HP PageWide posiadają mniejszą liczbę ruchomych elementów, dzięki czemu urządzenia odznaczają się solidnością i niezawodnością. 

Oszczędne rozwiązanie dla firm

Technologia HP PageWide pozwala na ekonomiczne drukowanie w czerni oraz kolorze. Rozwiązanie marki HP obsługuje atramenty pigmentowe, papier zwykły i ColorLok znajdujący zastosowanie w biurach i ColorPro dla celów komercyjnych. Możliwość skalowania pozwala na obsługę różnego rodzaju formatów i gramatur papieru. Niskie koszty wydruku gwarantują głowice zaprojektowane z myślą o wieloletniej eksploatacji. Powyższe cechy sprawiają, iż rozwiązanie firmy HP coraz częściej wybierane jest przez przedsiębiorców z całego świata. Technologia ta pozwala na podniesienie standardu drukowania, jego szybkości i precyzji w porównaniu do standardowych drukarek różnych producentów.

 Wpisy powiązane:

Waterfall Printhead Technology - Sekret Szybkości drukarek Memjet

Memjet - Globalny lider szybkiego druku

Komentarze do wpisu (1)

2 marca 2017

Film w polskiej wersji językowej doskonale obrazujący jak dokładnie wygląda technologia HP PageWide https://www.youtube.com/watch?v=vL4uCc8VG24

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium