Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
HP PageWide Pro 452dw - groźny konkurent dla laserówek 0
HP PageWide Pro 452dw - groźny konkurent dla laserówek

Laserówki mają teraz groźnego konkurenta w postaci PageWide Pro 452dw. Ta kolorowa atramentówka jest idealnym rozwiązaniem dla wymagającego biura. Oferuje niesamowitą szybkość drukowania, bezkonkurencyjnie niskie koszty eksploatacji i cenę, z którą drukarki laserowe o podobnej specyfikacji nie mogą konkurować.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
To drukarka szybka, najszybsza ze wszystkich produktów HP. I jedna z najszybszych drukarek w swojej klasie. To zaleta, która z pewnością przyda się w warunkach wymagającego środowiska biurowego. Szybkość drukarki wynika z unikalnej technologi zastosowanej w konstrukcji — technologii HP PageWide. Na czym polega? W wielkim skrócie - w przypadku tej technologii HP odwrócił rolę znane z tradycyjnego drukowania. Zamiast używać klastycznej głowicy, która porusza się po kartce papieru, HP użył głowicy statycznej. W tej technologii zatem papier jest przesuwany pod nieruchomą głowicą drukującą liczącą ponad 42 000 dysz, która jest dostosowana do szerokości arkusza.

HP PageWide Pro 452DW

Drukarka, jak przystało na model tej klasy, wyposażona jest również w zaawansowane funkcje sieciowe. Za jej pomocą możemy drukować dokumenty z urządzeń przenośnych, jak również z tabletów oraz smartfonów. PageWide Pro 452d wyposażona jest również w łączność bezprzewodową (WiFi).  Należy jednak pamiętać, że drukarka nie obsługuje jednocześnie usług przewodowych i bezprzewodowych, a jeśli wykryje podłączony kabel Ethernet — wyłączy funkcję łączności bezprzewodowej. Drukarka ma również wbudowany punkt dostępu, dzięki czemu możemy łączyć się z nią bez pośrednictwa sieci bezprzewodowej, co przyspiesza znacznie wydruki z tabletów czy smartfonów i innych urządzeń przenośnych.

Drukowanie w sieci ułatwia również usługa HP Connected, która przypisuje adres e-mail do drukarki, umożliwiając pracownikom zdalne wysyłanie dokumentów bezpośrednio do niej. Po rejestracji konta w HP Connected możemy zdalnie drukować zdjęcia, e-maile, pliki z takich usług jak z Box.com, Dropbox lub Evernote i używać narzędzi do zmiany rozmiaru, kadrowania i obracania obrazów. Sama obsługa drukarki jest mało skomplikowana i intuicyjna. Wszystkie zadania wykonamy za pomocą dużego dotykowego wyświetlacza o przekątnej ekranu 5,08 cm.

Szybkość druku
Jak wspomnieliśmy wcześniej, drukarka charakteryzuje się imponującymi prędkościami druku. Czas wydruku pierwszej strony czarno-białej w trybie gotowości wynosi zaledwie 6,5 sekundy. Kolorowa stona drukuje się pół sekundy dłużej. W trybie roboczym model HP Page Wide Pro 452dw jest w stanie wyprodukować do 55 stron na minutę (zarówno w wersji czarno-białej, jak i w kolorze). W przypadku drukowania w opcji standardowej liczba stron spada do 40, co nadal jest znakomitym wynikiem.

Koszty eksploatacji
Drukarka wyposażona jest w 4 pojemniki z tuszem HP (po 1 w kolorach: czarny, błękitny, purpurowy, żółty). Każdy z nich możemy wymienić oddzielne, co znaczne obniża koszty eksploatacji. Technologia HP PageWide zapewnia nie tylko szybkość, jakość i wysoką wydajność druku. Jeżeli po wyczerpaniu pojemników startowych od razu kupimy wysokowydajne oryginalne wkłady XL, za ich pomocą możemy wdrukować około 10000 stron czarno-białych i do 7000 stron kolorowych. Przy takiej wydajności koszt wydruku w czerni wynosi około 5 groszy, a wydruku kolorowego 25 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Drukarka została wyposażona w technologię mającą na celu uchronienie urządzenia przed atakami hakerskimi. A wszystko za sprawą funkcji bezpiecznego uruchamiania i weryfikacji integralności kodu zabezpieczającego.

Podsumowanie
PageWide Pro 452dw jest atrakcyjną alternatywą dla drukarek laserowych dostępnych w tym samym przedziale cenowym, ponieważ jest  szybsza i tańsza w eksploatacji. Prawdziwym atutem jest prędkość wydruku, która nie odbija się na jakości. Urządzenie jest w stanie drukować wysokiej jakości raporty biznesowe, a także jest wyposażona w mnogość mobilnych funkcji drukowania w standardzie.

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • szybki druk
  • rozbudowane funkcje sieciowe
  • zaawansowana technologia druku
  • ekonomiczość
  •  źle reaguje na niektóre rodzaje papieru

Wpisy powiązane:

Technologia HP PageWide - co należy o niej wiedzieć

Usługi Zarządzania drukiem HP Partner

HP Print Service Plugin - aplikacja do druku mobilnego

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium