
Kindle od 2011 roku wiedzie prym na polskim rynku czytników e-booków. Posiadanie czytnika niesie z sobą wiele udogodnień, gdyż w jednym urządzeniu posiadamy potężny zasób książek, który w standardowej formie zająłby niejedno mieszkanie. Rozwiązanie te niewątpliwie jest wygodne, jednakże czasem przychodzi potrzeba wydrukowania określonego fragmentu lub całej książki. Jak tego dokonać w prosty sposób? Zapraszamy do artykułu.
Drukujemy z czytnika – metoda pierwsza
- W pierwszym kroku podpinamy nasz czytnik do komputera za pośrednictwem portu USB. Bądźmy cierpliwi, gdyż w zależności od posiadanego sprzętu może to potrwać kilka chwil.
- W drugim kroku pozbywamy się zabezpieczeń DRM. W tym celu uruchamiamy przeglądarkę internetową i ściągamy odpowiedni program np. EPUB DRM Removal. Zabezpieczenia wbudowane w urządzeniu skutecznie utrudniają drukowanie dokumentów, jednakże omawiany program rozwiąże ten problem. Ściągamy wskazany program i instalujemy go na naszym komputerze.
- Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i za pośrednictwem menu wybieramy plik, który chcemy wydrukować. Program zrobi jego kopię, która będzie wolna od wszelkich zabezpieczeń. Oryginalny plik pozostanie nienaruszony.
- Mamy już plik wolny od zabezpieczeń, jak zatem uzyskać jego papierową kopię? Pliki obsługiwane przez czytnik posiadają rozszerzenie .azw, którego musimy się pozbyć. W tym celu pobieramy na nasz komputer program, który umożliwi przekonwertowanie formatu .azw do powszechnie używanego pdf.
- Gdy tylko zainstalujemy program umożlwiający konwersję plików, wskazujemy interesujący nas dokument i dokonujemy konwersji.
- Mając gotowy plik pdf z łatwością wydrukujemy dokument. Uwaga, wszystkie programy powinniśmy dobierać do posiadanego systemu operacyjnego. Dysponując produktem Apple’a szukajmy programów przeznaczonych pod ten system.
Drukujemy z czytnika – metoda druga
- Czytnik Kindle Fire działa podobnie jak tablet, który z łatwością możemy podpiąć do domowej sieci Wi-Fi i następnie sparować go z drukarką. Rozwiązanie te sprawi, iż wszystkie pliki z czytnika będą bezpośrednio przekazywane do naszej drukarki.
- Podobnie jak w pierwszej metodzie musimy pozbyć się wszelkich zabezpieczeń oraz przekonwertować dokument na bardziej przyjazny format pdf. W tym celu instalujemy odpowiednie oprogramowanie dostosowane do systemu operacyjnego, zainstalowanego na naszym komputerze.
- W kolejnym kroku instalujemy na nasz czytnik oprogramowanie, które umożliwi nam sprawną komunikację z posiadaną drukarką np. HP ePrint. Ilość aplikacje jest bardzo duża, ważne aby wybrać odpowiednią dla nas.
- W każdej aplikacji interfejs będzie wyglądał nieco inaczej, jednakże schemat działania jest taki sam. Wybieramy interesujący nas plik i określamy parametry drukowania. Program najczęściej zapyta nas o wskazaną liczbę kopii lub drukowanie dwustronne. Gdy wszystko jest już właściwie ustawione, wybieramy z menu aplikacji naszą drukarkę i drukujemy wskazany dokument. Podczas drukowania upewnijmy się czy sieć Wi-Fi działa prawidłowo oraz czy zachodzi komunikacja pomiędzy czytnikiem a drukarką.
Wpisy powiązane:
- Apple AirPrint - Funkcja druku z urządzeń mobilnych
- Jak drukować z iPhone lub iPada
- Jak korzystać z Canon Pixma Cloud Link