Płyn Barva Nr 3 do głowic drukujących Epson, Canon, HP, Lexmark - 180 ml.

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 21,00 zł 21.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333 (Ilość ocen: 0)
Producent: VM
Kod produktu: Plyn-CHL-Pigment
Pin It

Opis

Barva logoPłyn Barva Nr 3 o pojemności 180 ml. jest przeznaczony do oczyszczenia głowic drukujących oraz kartridży atramentowych do drukarek Epson, Canon, HP oraz Lexmark z resztek tuszy pigmentowy. Bardzo mocny oraz skuteczny środek czyszczący.

Płyn może być stosowany tak zewnętrznie (do czyszczenia zabrudzeń atramentowych na kartridżach oraz głowicy drukującej) jak i wewnętrznie (do udrażniania zaschnięć wewnątrz głowicy oraz kartridży). Formuła skuteczności płynu Barva opiera się na precyzyjnym dopasowaniu składników chemicznych delikatnie działających na głowicy drukarek.

Płyn może być stosowany również jako środek udrażniający stwardniałe gąbki w kartridżach. 

5 przyczyn wybrać płyn Barva Nr 3:

  • Wyłącznie fabryczne fasowanie;
  • Wyprodukowane w Europie (nie Chiny);
  • Etykieta w języku polskim z informacją o producencie, kompatybilności oraz certyfikacji produktu;
  • Skuteczny w działaniu;
  • 3-letni termin ważności.

Instrukcja zastosowania:

1. Czyszczenie zewnętrzne: należy ustawić głowicę w pozycji umożliwiającej swobodny dostęp do niej (w przypadku Canon oraz HP lepiej wyjąć głowicę z drukarki). Nalewamy niewielką ilość płynu na szmatkę lub papierowy ręcznik oraz podkładamy pod głowicę na ok. 30 minut, po czym przeprowadzamy wydruk próbny. Jeżeli efekt jest niezadowalający powtarzamy tą operację 1-2 razy.

2. Czyszczenie wewnętrzne: wlewamy płyn do kartridży bądź wciągamy płyn do strzykawki z ostrą igłą. Następne kroki zależą od wybranego sposobu na udrażnianie:

  • za pomocą kartridży: kartridże z płynem zakładamy do drukarki a następnie wykonujemy 1-3 czyszczeń głowicy drukującej. Dajemy drukarce czas na rozmiękczenie zaschnięć od kilku do kilkunastu godzin (w zależności od poziomu zaschnięcia). Poniekąd wyżej opisaną procedurę trzeba powtórzyć kilkakrotnie.
  • za pomocą strzykawek z igłą: wyłączamy drukarkę, wyjmujemy kartridże z drukarki i wkładamy igły strzykawek do dyszy zaschniętych kolorów. Wtryskujemy płyn do dyszy (dawka: 1-2 ml). Zostawiamy strzykawki w dyszach na kilka/kilkanaście godzin wtryskując kolejną dawkę co dwie godziny. Po wykonanym zabiegu włączamy drukarkę i wykonujemy 1-2 czyszczenia głowicy.
UWAGA! Przy zakupie środków udrażniających zwracaj uwagę na opakowanie/fasowanie. Zalecamy stosować tylko markowe płyny od zaufanych producentów w oryginalnych (fabrycznych) pojemnościach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl