Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Drukarka w pracy i do biura – wybierz najlepszą 0
Drukarka w pracy i do biura – wybierz najlepszą

Jak zdecydować, które z tych rozwiązań będzie najlepsze i sprawdzi się w Twoim biznesie? Na jakie wydatki możesz sobie pozwolić? Poświęć trochę czasu, by zastanowić się nad tym, co i w jakiej ilości drukujesz, czy potrzebujesz dodatkowych funkcji lub możliwości rozbudowy w przyszłości. Pamiętaj, by zawsze przed zakupem sprawdzić koszt materiałów eksploatacyjnych i mieć pewność, że nie przepłacisz.

Najtańsza w użytkowaniu drukarka do pracy – czyli jaka?

To oczywiste, że nie chcesz wydawać więcej niż możesz sobie pozwolić. Ale zanim jednak zdecydujesz się kupić najtańszą drukarkę, sprawdźmy najpierw, co tak naprawdę oznacza słowo "tanio" i dlaczego najtańsza drukarka wcale taką być nie musi.

Model biznesowy stosowany przez większość producentów urządzeń drukujących wygląda w ten sam sposób: im niższa początkowa cena drukarki, tym wyższy później koszt wymiany tuszu lub tonera. W świetle powyższego jedyną osobą, która może odnieść korzyści z kupna taniej drukarki, wyposażonej w kosztowne materiały eksploatacyjne, jest ktoś, kto drukuje bardzo mało, a tym samym wydłuża czas między kolejnymi wymianami tuszy do drukarek lub tonerów tak długo, jak to możliwe. Dobrze byłoby zatem sprawdzić i porównać koszty zakupu i eksploatacji tuszu lub tonera przed zakupem, aby później uniknąć przykrych finansowych niespodzianek.

Drukarki laserowe i LED - szybkość

Wybór urządzenia i bazowej technologii druku jest dziś mniej problematyczny niż w przeszłości, ponieważ różnice w prędkości i jakości wyjściowej zmniejszyły się. Jeśli więc zazwyczaj drukujesz zwykły tekst – listy, arkusze kalkulacyjne, dokumentację – nie posiadający niczego więcej graficznie skomplikowanego niż proste logo, monochromatyczny laser lub drukarka LED powinna spełnić Twoje oczekiwania. Materiały eksploatacyjne do tych drukarek są zazwyczaj również najtańsze, w przeliczeniu na koszt wydruku jednej strony.

Kolorowe drukarki laserowe lub LED mogą wydawać się naturalnym krokiem naprzód w stosunku do modeli monochromatycznych, ale przejście to następuje wśród użytkowników powoli. Jednym z głównych powodów jest to, że zakup kolorowych drukarek jest droższy, w związku z czym firmy muszą zarządzać dostępem do druku kolorowego, aby uniknąć nadużywania lub niewłaściwego użytkowania urządzeń. Innym ważnym czynnikiem jest jakość zdjęć: większości modeli laserowych i LED udaje się drukować płynnie wyglądające obrazy.

Drukarki atramentowe - jakość

Doskonała jakość zdjęć to tylko jeden z powodów, dla których w wielu firmach obecne są drukarki atramentowe. Różne modele, przygotowane do pracy w trybie biurowym, mogą zapewnić całkiem konkurencyjną szybkość i jakość druku. Elastyczność nośników jest tu kolejnym atutem, ponieważ niektóre modele mogą drukować na specjalnie zaprojektowanym płótnie, a nawet na nośnikach CD/DVD. Poza tym szeroka gama dostępnych na rynku zamienników do oryginalnych tuszy pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji i zwiększenie wydajności.

Tusze do drukarek kontra technologia Solid-Ink

Ciekawym rozwiązaniem są drukarki typu Solid-Ink, wykorzystujące technologię stałego atramentu. Wykorzystują unikalną technologię podgrzewania polimerowych bloczków atramentu, następnie przenoszonego z głowicy drukującej na papier. W przeciwieństwie do tonerów i wkładów z atramentem, stały atrament nie wykorzystuje opakowań plastikowych, a tym samym jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska.

Jakość druku jest zbliżona do jakości tradycyjnych tuszy do drukarek jak i do osiągów laserówek i urządzeń LED: zadowalająca w większości zastosowań, ale nie tak dobra jak w przypadku typowej drukarki atramentowej. Technologia taka jest warta rozważenia w małym biurze, które potrzebuje czegoś szybszego niż atramentówka, ale mniej skomplikowanego niż kolorowy laser czy drukarka LED.

W przypadku tradycyjnych atramentówek, ekonomiczne rozwiązania prezentuje firma Epson oraz jej bezpieczne, ekologiczne wkłady:

Decydując się na drukarkę do zastosowań biznesowych, trzeba liczyć się ze zwiększoną eksploatacją i w związku z tym mniejszą żywotnością, więc warto solidnie przygotować się przed zakupem.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium