Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Krótka charakterystyka drukarek atramentowych 0
Krótka charakterystyka drukarek atramentowych

Największe korzyści technologii atramentowej

Współczesne urządzenia drukujące wykorzystujące tusze do drukarek jako materiały eksploatacyjne cechuje kilka zalet, wyróżniających ten segment urządzeń na rynku. Zobacz, jakie zalety posiadają popularne „plujki”.

Niski koszt początkowy

Drukarki atramentowe należą do klasy najtańszych produktów na rynku urządzeń drukujących. W przeszłości jakość drukarek niskobudżetowych odpowiadała jej cenie. Oznaczało to, że kupując wówczas tani model atramentowy, nie można było liczyć na wysoką jakość wydruków. Jednakże technologia atramentowa rozwinęła się i poprawiła na tyle znacząco, że dzisiaj nawet najtańsze urządzenia wykorzystujące tusze mogą tworzyć obrazy o bardzo dobrej jakości.

Jakość grafiki i tekstu

Współczesne drukarki atramentowe umożliwiają tworzenie satysfakcjonującej jakości obrazów i dokumentów. Dzięki zaawansowanym technologiom poprawy jakości druku można obecnie uzyskać ciekawe efekty, dzięki czemu zdjęcia są lepsze, bardziej ostre i wyraziste, a tekst można drukować szybciej przy zachowaniu jego dobrych parametrów jakościowych.

Niewielkie rozmiary

W porównaniu do laserowych, drukarki atramentowe mają mniejsze gabaryty, odpowiednie do tego, aby bez problemu umieścić je na niewielkim biurku w biurze lub lub w małym pomieszczeniu w domu. Dzięki temu urządzenia te są bardziej mobilne od laserówek i oszczędzają cenną przestrzeń.

Szybki czas gotowości do pracy

W odróżnieniu od laserowej, drukarka atramentowa nie potrzebuje czasu na rozgrzanie się elementów urządzenia przed rozpoczęciem procesu drukowania. Atramentówka jest również szybsza, jeśli chodzi o czas potrzebny na przesłanie dokumentu do druku i rozpoczęcie drukowania.

Co może przeszkadzać w drukarkach atramentowych?

Żadne urządzenie nie jest pozbawione wad – może nie tyle wad, co niedogodności, które nie występują w innych typach urządzeń. O co więc można „oskarżyć” atramentówki?

Koszt tuszu do drukarki

Można zwieść się niskim kosztem początkowym i kupić tanią drukarkę atramentową, ale w przypadku wymiany tuszy do drukarek w dłuższym okresie czasu, koszty wkładów i papieru mogą szybko przekroczyć cenę zakupu samego urządzenia.

Decydując się na model atramentowy, warto pomyśleć o drukarkach Epson, które posiadają wysokiej jakości, ekonomiczne tusze:

Prędkość

Drukarka atramentowa może być efektywnie używana tylko do drukowania małych ilości dokumentów dlatego, że jest wolniejsza niż drukarka laserowa. Nie nadaje się do dużego biura, w którym dziennie drukuje się dziesiątki lub setki stron dokumentów. W takim wypadku lepiej zaprezentuje się urządzenie laserowe.

Problemy eksploatacyjne

Wymiana tuszu w drukarkach atramentowych powoduje pewne niedogodności w procesie eksploatacji. Najczęstszym problemem, z jakim mamy do czynienia jest zatykanie się dysz atramentem. W urządzeniach takich wykonywane są cykle czyszczenia, ale po wielokrotnym użyciu należy wymienić kartridże. Można też skorzystać usługi uzupełniania/regeneracji tuszu, dzięki czemu można zaoszczędzić na materiałach.

Wilgotność

Po wydrukowaniu zdjęć lub dokumentów atramentem musimy poczekać, aż wyschną. Czasami może to przeszkadzać, jeśli potrzebujemy wydruku na dany moment. Istnieje też pewne ryzyko, że nasze dokumenty mogą się rozmazywać przed wyschnięciem.

Drukarki atramentowe mają swoich zwolenników jak i przeciwników, a kwestia tego, czy wybierzemy odpowiedni model, zależy od naszych upodobań i potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium