Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Porównanie tonerów i tuszy do drukarek – co wypada lepiej? 0
Porównanie tonerów i tuszy do drukarek – co wypada lepiej?

Zalety tonerów

Toner jest sproszkowaną substancją chemiczną – środkiem drukarskim stosowanym w drukarkach laserowych, składającym się ze związków organicznych i polimerów. Co oferują nam tonery, jeśli chodzi o jakość drukowania?

Toner przyspiesza drukowanie

System kaset z tonerem w drukarkach laserowych działa szybciej niż w przypadku ich kuzynek atramentowych. Wynika to w dużej mierze z precyzji, jaką można uzyskać za pomocą lasera – większej w porównaniu z technologią atramentową. Laser jest znacznie dokładniejszy niż nawet najbardziej mikroskopijne krople atramentu.

Toner oznacza wyższą jakość wydruku

Ponownie, dzięki precyzji drukarki laserowej drukowane obrazy są wyraźniejsze i bardziej żywe. Nie zawsze jednak taka przewaga ma miejsce (np. w przypadku drukarek atramentowych fotograficznych), ale porównując podobne funkcjonalnością modele, laser daje lekką, acz widoczną przewagę nad jakością wydruku zdjęcia.

Toner ma większą żywotność

W zestawieniu z porównywalną drukarką atramentową, drukarka laserowa będzie w stanie wydrukować większą ilość stron, zarówno ze względu na jej szybkość, jak i inne różnice techniczne pomiędzy drukiem laserowym a atramentowym oraz to, w jaki sposób regenerować i ponownie wykorzystać dodatkowy toner.

Wady tonerów

Tonery posiadają również swoje wady. Oto, z czym możesz się spotkać, decydując się na drukarkę laserową. Kasety z tonerem są drogie i mogą mieć wady fizyczne Wkłady z tonerem są droższe niż tusze do drukarek. Źle wykonane ponowne napełnienie tonera (zwłaszcza, jeśli robione we własnym zakresie), może powodować zbrylenie substancji, ponieważ mamy do czynienia z mikroskopijnym proszkiem zamiast płynu (atrament).

Drukarki laserowe są większe i droższe niż atramentowe

Ogólnie rzecz biorąc, drukarki laserowe są większe i droższe niż ich kuzyni bazujący na rozwiązaniach atramentowych. Różnica w kosztach jest zwykle rekompensowana większą wydajnością druku i długowiecznością. Natomiast jeśli ilość miejsca na biurku jest ważna, problemem mogą stać się gabaryty.

Zalety tuszy do drukarek

W modelach atramentowym tusz jest przechowywany w małych zbiornikach (kartridżach) i rozpylany przez dysze nad oznaczonym wzorem druku.

Atramentówki są tanie w porównaniu z innymi urządzeniami

Drukarki atramentowe zazwyczaj nie kosztują tyle, ile laserowe – co do zasady są tańsze. Ten początkowy, niski koszt jest często kompensowany przez zwiększoną częstotliwość wymiany wkładów z atramentem, ale jeśli nie jesteś intensywnym użytkownikiem drukarki, nie będzie to duży problem.

Wydruki atramentowe są czystsze i mniej podatne na rozmazanie

Choć wydaje się, że jest to nieintuicyjne, strony drukowane z użyciem tuszu są w rzeczywistości bardziej odporne na rozmazy i smugi niż toner. Oba rodzaje pigmentów są na ogół bezpieczne, jeśli tylko pozwolimy stronie na wyschnięcie, ale atramentowe są bardziej odporne.

Wkłady z tuszem są małe i łatwe do wymiany

Wkłady z tuszem są znacznie mniejsze i tańsze (koszt jednostkowy) niż kasety z tonerem, co ułatwia użytkownikowi końcowemu ich wymianę lub uzupełnianie. Na dodatek, jeśli skorzystasz z zamienników oryginalnych tuszy, koszty druku spadną jeszcze bardziej.

Wady wkładów atramentowych

Pojemniki z tuszem do drukowania nie są wolne od wad. Zobacz, jakie najczęstsze problemy mogą Cię czekać, jeśli zainwestujesz w kupno drukarki atramentowej.

Tusz oferuje niższą wydajność drukowania

Początkowa oszczędność pieniędzy na atramencie i samym urządzeniu drukującym zaniknie w krótkim okresie, gdyż drukarki atramentowe nie generują takiej oszczędności przy wydruku jak ich laserowe odpowiedniki.

Wkłady z tuszem są podatne na zatykanie się

Jeśli wkład z atramentem nie będzie używany przez pewien czas, tusz może wyschnąć i zatkać głowicę drukującą. Aby temu zapobiec, drukarki atramentowe posiadają wbudowane urządzenia czyszczące zatykające się głowice.

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom będziesz w stanie zdecydować się na drukarkę, która spełni Twoje potrzeby. Jeśli zaś potrzebujesz sprawdzonych materiałów eksploatacyjnych, wypróbuj tusz do HP 711 oraz tusze do Brother LC223.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium