Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Chmura tagów
Testy i opinie dotyczące zamienników do drukarek 0
Testy i opinie dotyczące zamienników do drukarek

Zamienniki do drukarek to bardzo popularny temat w branżowych mediach oraz na wszelkich forach internetowych dotyczących druku. Nic dziwnego, w końcu chodzi tu o duże kwoty, które uszczuplają budżet klientów, a zasilają konta producentów drukarek i oryginalnych tuszy.

Po dwóch stronach barykady, znajdują się zatem olbrzymie koncerny sprzedające swoje oryginalne wyroby oraz klienci, którzy niekoniecznie chcą płacić duże sumy za coś co można kupić znacznie taniej.

Zarówno jedna jak i druga strona dysponuje argumentami na poparcie swoich racji, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie materiałów eksploatacyjnych.

Opinii na temat zamienników do drukarek dobrze jest szukać w testach często publikowanych przez specjalistyczne czasopisma czy portale internetowe.

Zamienniki do drukarek – opinie producentów oryginałów

Trudno się spodziewać, że producenci oryginalnych tuszy do drukarek tacy jak HP, Canon czy Brother będą chwalić zamienniki i zachęcać do ich stosowania. Polityka sprzedaży tych firm opiera się przecież na oferowaniu tanich drukarek, do których wcześniej czy później trzeba kupić nowy tusz, którego cena często jest właściwie taka sama jak koszt nowego urządzenia.

Mogłoby się wydawać, że bardziej opłaca się kupić kolejną drukarkę, która jest wyposażona w startowe tusze, jednak nie do końca tak jest, gdyż pojemniki dostarczane wraz ze sprzętem drukującym zazwyczaj mają dużo mniejszą pojemność, niż standardowe.

Producenci oryginalnych tuszy, chcąc zachęcić klientów do ich zakupu wyrażają negatywne opinie na temat zamienników do drukarek mówiące o możliwości uszkodzenia urządzenia drukującego i utracie gwarancji, gorszej jakości wydruku i problemach z zamontowaniem kartridży. Ponadto, próbują zareklamować własne produkty, poprzez różne rozwiązania mające obniżyć koszty wydruku.

Należą do nich np. małe pojemniki z tuszami przeznaczone dla osób, które okazjonalnie korzystają z drukarki, czy też bardziej wydajne wkłady XL. Również same urządzenia drukujące są unowocześniane i wzbogacane o funkcje mające na celu obniżenie kosztów eksploatacji. Do takich rozwiązań należy np. możliwość zamontowania dwóch pojemników z tuszami: pigmentowym do drukowania tekstów i barwnikowym przeznaczonym do fotografii.

Co mówią testy?

Zdecydowanie najlepsze opinie wśród zamienników do drukarek mają produkty uznanych już firm takich jak np.: Activejet, Black Point czy Eco Jet. Dobre zamienniki praktycznie zawsze wygrywają z oryginalnymi tuszami w kategorii cenowej i są porównywalne jeśli chodzi o jakość i trwałość wydruku. Ewentualne problemy pojawiają się najczęściej na etapie montażu pojemników i współpracy z drukarkami. Tu przewagę mają produkty oryginalne, które nie sprawiają żadnych problemów.

Rynek materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących, oferuje szeroki asortyment produktów, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Pomimo różnych opinii na temat zamienników do drukarek i oryginałów, ostateczna decyzja i tak należy do klienta, dlatego poszczególne firmy wciąż pracują nad obniżeniem kosztów wydruku.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium