Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Toner Tank w drukarkach HP Neverstop Laser - próba rewolucji w druku laserowym 1
Toner Tank i drukarki HP Neverstop Laser – próba rewolucji w druku laserowym

Już od kilku lat obserwujemy jak czołowi producenci drukarek (HP, Epson, Brother oraz Canon) wprowadzają na rynek co raz większą ilość drukarek atramentowych na tak zwaną "dolewkę". Wiele użytkowników już doceniło rozwiązanie, w którym nie musi kupować drogie kartridże tylko tanie tusze butelkowane do wlewu bezpośrednio do systemu drukarki. Dzięki temu sprzedaż drukarek atramentowych z ink-tankami sukcesywnie pnie się w górę. Od wczoraj, podobne rozwiązanie jest dostępne również w drukarkach laserowych.

HP Neverstop Laser – innowacyjne modele drukarek laserowych

30 maja 2019 roku, niekwestionowany lider wśród producentów drukarek laserowych, firma HP, anonsowała nową serię drukarek HP Neverstop Laser. Innowacyjne rozwiązanie, które będzie dostępne w tych modelach – to Toner Tank. Dzięki tej innowacji, użytkownicy drukarek laserowych już nie muszą kupować wkładów z tonerem, tylko będą ładować proszek tonera bezpośrednio do kartridża drukarki za pomocą urządzenia o nazwie "Reload Kit".

HP Reload Kit – co to jest

HP Reload Kit, to urządzenie, które swoim działaniem przypomina dużą strzykawkę z tonerem. Wizualnie reload kit wygląda jak tuba z tłokiem, w środku której znajduje się około 60 gramów proszku. Żeby uzupełnić drukarkę w proszek, wystarczy włożyć reload kit jednym końcem do odpowiedniego otworu w drukarce i nacisnąć tłok. Cały proces napełnienia powinien zająć około 15 sekund.

Rozwiązanie HP Toner Tank i jego wydajność

Firma HP deklaruje, że już na starcie użytkownik drukarki HP Neverstop Laser będzie mógł wydrukować aż 5 000 stron. Wszystko wskazuje na to, że akurat w tej serii drukarek, "obietnice" producenta zostaną spełnione. Pierwsze modele HP Neverstop już zostały przetestowane przez Keypoint Intelligence – Buyers Lab – najbardziej znaną niezależną agencję, zajmującą się testowaniem urządzeń biurowych. Zgodnie z wynikami testu Buyers Lab, nowa drukarka tego typu już ma w sobie zapas tonera wystarczającego na 2 500 stron. Dodatkowo, opakowanie z drukarką zawiera reload kit do ponownego napełnienia wkładu drukarki proszkiem, którego powinno starczyć na wydruk kolejnych 2 500 stron. Przy tym, że fizyczna wydajność proszku wynosi nawet 2 700 stron.

Jakie modele drukarek będą dostępne w serii HP Neverstop Laser

Tak jak każde nowe rozwiązanie, będzie ono testowane na najbardziej podstawowych modelach drukarek, które nie będą oferowały zaawansowanych funkcji druku. Dlatego, rozwiązanie HP Toner Tank będzie zainstalowane faktycznie tylko w 4 opcjach jednego modelu:

  • HP Neverstop 1000a – podstawowy model
  • HP Neverstop 1000w – podstawowy model, wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi
  • HP Neverstop 1200a – podstawowy model wielofunkcyjny
  • HP Neverstop 1200w - podstawowy model wielofunkcyjny, wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi

HP Toner Tank – cios wymierzony w producentów zamienników

Jak deklaruje producent, rozwiązanie Toner Tank, poza oczywistym działaniem proekologicznym, powinno zapewnić użytkownikowi 80% oszczędności w porównaniu do tradycyjnych modeli drukarek laserowych. Ten fakt, że sprzedaż drukarek HP Neverstop Laser rozpocznie się najpierw w Chinach oraz innych krajach rozwijających się Azji i Pacyfiku, wskazuje na to, że HP zamierza "uderzyć" w producentów zamienników, z których najchętniej korzystają małe firmy. Jak wiadomo, Chiny są nie tylko krajem, w  którym produkuje się najwięcej zamienników do drukarek, lecz także państwem, gdzie małe firmy w ilości 43 milionów podmiotów, generują 60% PKB.

Jak można wywnioskować z opisu działania HP Toner Tank oraz Reload Kit’a, dane rozwiązanie jest objęte mnóstwem patentów HP. Ponad to, obecność chipa na Reload Kit może wskazywać na mnóstwo blokad elektronicznych, które będą przeciwdziałać stosowaniu zamienników. Dlatego jest bardzo niskie prawdopodobieństwo, że produkcja zamienników do drukarek HP Neverstop Laser będzie ekonomicznie opłacalna w najbliższym czasie. Poza tym, jak pokazuje doświadczenie z poprzednimi modelami drukarek HP, minie wiele miesięcy, zanim producenci zamienników dokładnie zbadają zasady działania tych drukarek, co pozwoli wypracować koncept bezpiecznego zamiennika do nich.

Kiedy drukarki HP Neverstop pojawia się w Polsce

Jak wynika z oświadczenia HP, drukarki Neverstop najpierw będą pojawiać się w krajach rozwijających się. Kraje rozwinięte, do których zalicza się też Polskę, są w tym przypadku "na końcu kolejki". Dlatego, pierwsze modele z tej serii pojawią się u nas nie wcześniej niż w lipcu 2019 roku.

Niestety, nie wiadomo też, w jakiej cenie można będzie nabyć te drukarki w Polsce. Aczkolwiek, jak pokazuje doświadczenie z atramentowymi drukarkami o podobnym rozwiązaniu, będą one o wiele droższe niż tradycyjne drukarki laserowe o podobnych parametrach. Jeśli w ciągu najbliższych kilka lat pojawią się też bardziej zaawansowane modele drukarek HP Neverstop lub alternatywne modele innych producentów, można będzie z pewnością stwierdzić, że cała branża druku biurowego zmierza w kierunku odejścia od modelu sprzedaży tanich urządzeń o drogiej eksploatacji na korzyść droższych urządzeń z niskimi kosztami eksploatacji i druku.

Wpisy powiązane:

Jak tanio drukować na oryginalnych tonerach HP? Oszczędzaj nawet 50% na tonerach OEM.

Jak wybrać drukarkę do biura? - Licząc jej całkowity koszt posiadania!

Kup ode mnie drukarkę za tyle ile ona powinna kosztować a będę Ci sprzedawał tusze w realnej cenie

Czym jest aktualizacja firmware drukarki?

Jcook

 

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (1)

24 września 2019

Mam to "innowacyjne" rozwiązanie w biurze od kilkunastu lat w drukarce Develop. HP przekonuje że właśnie wynalazło koło ....

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium