Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
5 ZASAD DBANIA O DRUKARKĘ LASEROWĄ, DO KTÓRYCH WARTO SIĘ STOSOWAĆ 0
5 ZASAD DBANIA O DRUKARKĘ LASEROWĄ, DO KTÓRYCH WARTO SIĘ STOSOWAĆ

Posiadacze drukarek laserowych wybiegają być może poza standardy w kwestii postępowania z tym urządzeniem, natomiast wystarczą podstawy, aby drukarka sprawowała się nienagannie.

1. Właściwości otoczenia

Sprzymierzeńcami w dowolnym pomieszczeniu są odpowiednio niska wilgotność i temperatura otoczenia, a także wystarczająca odległość od miejsc nasłonecznionych. Już na etapie magazynowania drukarek solidni producenci oraz sprzedawcy dbają o taki stan, natomiast w domu lub firmie trzeba zapewnić warunki, w których sami dobrze się czujemy.

2. Uważne czyszczenie i inne prace pielęgnacyjne

Zazwyczaj wystarczy czyszczenie mikrofibrą lub podobną nowoczesną tkaniną, która przyciąga cząsteczki kurzu, zapobiegając jednocześnie rysowaniu powierzchni urządzenia. Z dodatkiem wody należy przystępować jedynie do usunięcia opornych zabrudzeń – w innej sytuacji nie jest to potrzebne i mogłoby doprowadzić do zawilgocenia poszczególnych elementów drukarki.

3. Regeneracja lub wymiana bębna

Bęben światłoczuły znajduje się w drukarkach czarno-białych i kolorowych. To w bębnie znajduje się zbiornik na tonery, natomiast liczba wymian tonerów do drukarki laserowej nie jest równa liczbie wymian bębna, ponieważ zależnie od modelu urządzenia, często bęben jest sprawny do 150 tysięcy wydruków. Jeżeli zatem na bębnie ani znajdującym się w nim wałku nie ma uszkodzeń mechanicznych, zazwyczaj wystarczy regeneracja, nawet 6-krotna, i nie ma potrzeby wymiany.

4. Stosowanie wysokiej klasy tonerów

Tonery – zarówno zamienniki, jak i oryginalne tonery, na przykład do HP (Hewlett Packard), wpływają pośrednio na trwałość laseróweki. Wysokiej klasy komponenty oraz odpowiednie ich zestawienie w danym tonerze sprawia, że nie oddziałuje on szkodliwe na wałek światłoczuły, zapewnia nasycenie druku kolorem oraz zapobiega szarzeniu wydruków. Innowacyjne właściwości dostępne są na rynku i warto korzystać z ich zalet.

5. Zakup tonerów od zaufanych dystrybutorów

Poza chęcią stosowania solidnych tonerów ważne jest również źródło, z którego pochodzą. Należy postawić na sprawdzone i doświadczone sklepy stacjonarne oraz internetowe, ponieważ taki sklep z tonerami to pewność, że wybrane oryginały lu zamienniki będą nowe, odpowiednio zabezpieczone i w pełni gotowe do użytkowania, kiedy to wykażą cały swój potencjał na bazie konkretnych wydruków.

W poszukiwaniu solidnego tonera do drukarki laserowej i samodzielna wymiana:

Istotnym elementem dbania o laserówkę jest również umiejętna wymiana tonera. Każdy toner do drukarki laserowej wymaga przygotowania urządzenia, kiedy to otwierana jest obudowa i usuwany poprzedni egzemplarz. Na tym etapie należy szczególnie ostrożnie postępować z poszczególnymi elementami, ewentualnymi mocowaniami oraz stosować się do zaleceń producenta drukarki. Często wystarczy delikatne uniesienie lub podważenie obudowy w zaznaczonym miejscu.

Podczas wymiany również należy działać ostrożnie. Usunięcie zużytego tonera, oraz precyzyjne umieszczenie w jego miejsce nowego sprawi, że drukarka ponownie stanie się w pełni funkcjonalna. W przypadku problemów z samodzielną wymianą, można udać się do serwisu drukarek, zwłaszcza gdy dany model nie jest nam dokładnie znany i nie mamy doświadczenia w wymianie jego tonerów.

Laserówka a toner do drukarki – o niego też należy dbać

Zwłaszcza w firmach, w których tworzone są każdego dnia znaczne ilości wydruków, przechowywane są często zapasowe tonery. Z tonerem do drukarki przechowywanym w wydzielonym miejscu, w opakowaniu producenta lub innym równie solidnym dla zamienników, docelowa praca będzie bezproblemowa, jakość wydruku zawsze odpowiednio wysoka, a wydajność nawet większa od tej widniejącej w deklaracjach producenta.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium